Yoga twarzy na zmarszczki

RYTUAŁY

Połączenie jogi twarzy z emocjonalną analizą zmarszczek da najlepsze efekty anty-aging. Jakie ćwiczenia będą skuteczne?

Joga twarzy to zestaw różnego rodzaju technik ćwiczeń czy automasażu, mający na celu zachowanie czy przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu. Jednak aby praktyka była skuteczna i dała nam najoptymalniejsze efekty, warto spojrzeć na naszą twarz nie tylko przez pryzmat powłoki zewnętrznej – czyli skóry – ale wejść głębiej w sferę mimiki i zrozumienia tego, jak i skąd pojawiły się zmarszczki na danej twarzy.
Zacznę od tego, że mięśnie twarzy współpracują ze sobą, aby kontrolować ruchy twarzy. Spośród 42 mięśni twarzy około 20 to mięśnie mimetyczne. Źródłem ekspresji emocjonalnej jest ruch właśnie mięśni mimetycznych, to dzięki nim jesteśmy w stanie wyrażać swoje emocje. 
Skuteczna praktyka jogi twarzy to połączenie dobranych indywidualnie ćwiczeń i masaży, ze zrozumieniem, a następnie kontrolą wzorców zachowań mięśni mimetycznych. Chcąc pracować skutecznie nad redukcją zmarszczek czy uniesieniem owalu, świadomość ekspresji mięśni oraz kontrola ich pracy, stanowi wyjściowy element terapii. Joga twarzy czy automasaż stanowią dopełnienie i wpływają na docelowy, najwyższy stopień efektywności.

Lwia zmarszczka

Zacznę od „lwiej zmarszczki”, której geneza powstawania połączona jest z emocją złości, gniewu, ale również niecierpliwości, drażliwości, irytacji czy frustracji. Emocje złości i gniewu mieszczą się w układzie limbicznym mózgu – części zwanej gadzią, to tu mają umiejscowienie nasze impulsy. W sytuacji...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy