Kundalini yoga na wzrost energii życiowej

PRZEWODNIK WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU

Rozmowa z Aną Brodziak, autorką kursu online Projekt Szczęście, w którym pokazuje, jak wprowadzenie do codziennego życia skutecznych nawyków może podnieść nasz wewnętrzny poziom szczęścia.

Kim jest Ana Brodziak?
Ana Brodziak:
Sat Nam. Moje imię duchowe to Liv Saran Kaur. Jestem nauczycielką Kundalini Yogi, architektem szczęścia, certyfikowaną trenerką The Happy for no Reason® by Marci Schimoff i autorką kursu online Projekt Szczęście, dzięki któremu w 7 krokach i 21 nawykach podnosimy nasz wewnętrzny poziom szczęścia. Od 2020 roku prowadzę na Facebooku grupę Czas na Wdzięczność z codzienną praktyką wdzięczności i doceniania. Prowadzę też zajęcia z Kundalini Yogi podczas warsztatów wyjazdowych kobiet oraz stacjonarnie w Brodziak Gallery w Poznaniu i online.

Twoje życiowe motto to „Słońce jest piękne”. Dlaczego wybrałaś akurat symbol Słońca?
To motto oznacza dla mnie moment, w którym wzięłam odpowiedzialność za swoje szczęście i wyruszyłam w podróż w głąb siebie. Decyzję na tak dla siebie, opartą na bezwarunkowej miłości i akceptacji. Słońce symbolizuje życie, siły witalne i odrodzenie. Od najdawniejszych czasów to właśnie Słońcu przypisywano energię życia i uzdrawiania. Odzwierciedla moc, nowy początek, a także dążenie do celu. Energia Słońca wzmacnia nasz system odpornościowy, daje siłę ciału, a umysłowi jasność. Równoważy i harmonizuje nasze pole elektromagnetyczne. Cykliczne następujące po sobie wschody i zachody słońca pokazują nam, że każdy dzień to nowy początek dający nadzieję na lepsze jutro.

I na odkrycie swojego potencjału?
Na pewno. Wierzę w unikalną moc każdego człowieka do zmiany, wierzę w piękno, jakim wszyscy możemy emanować. Każdy z nas ma wolną wolę i potencjał, który może odkryć w sobie. Jest w nas niesamowita moc do przejścia przez każdy blok i każde wyzwanie, które najczęściej pojawia się w naszym życiu, aby uzdrowić to, co jest do uzdrowienia i rozpoznać swoją prawdziwą cudowną naturę.
 


Naturę CUD-u?
Każdy człowiek składa się z C-ciała, U-umysłu, D-duszy. Ciało to nasz pojazd do podróży przez życie. Umysł jest przewodnikiem naszych działań i emocji. Co ciekawe, wg Kundalini Yogi mamy trzy rodzaje umysłu: pozytywny, negatywny i neutralny. Przez praktykę balansujemy te trzy jakości w sobie, aby osiągnąć wewnętrzną równowagę i odnaleźć spokój w sobie. Trzecim aspektem jest dusza. Kiedy budzi się jej moc, budzi się nasz potencjał i moc człowieka do życia w pełni. Przez otwarcie swojego serca, wyciszenie umysłu i pokochanie siebie samego możemy uleczyć swoje ciało i duszę oraz sprawić, że niezależenie od zewnętrznych okoliczności będziemy żyć w równowadze, szczęściu, pełni i w zgodzie z naszym duchowym przeznaczeniem.

W tym pomaga Ci praktyka Kundalini Yogi?
Kundalini Yoga zachęca nas do tego, aby odkryć w sobie swoją trójaspektową naturę CUD-u. Jest jogą świadomości, metodą i systemem, dziedzictwem dorobku duchowego Indii. Jako system nauczania została przekazana w latach 70....

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy