Jak pachnie spokój?

PRZEWODNIK WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU

Aromaterapia pomaga w łagodzeniu określonych problemów emocjonalnych i stanów lękowych. Jak to możliwe, że wdychanie kilku kropli może mieć tak silny wpływ na ludzi?

Nasze życie stało się szybkie, nerwowe i niezwykle trudne do prowadzenia w spokojny i zrelaksowany sposób. A oprócz presji wynikających z tego gorączkowego trybu funkcjonowania, jak wymagająca praca, rodzina, sytuacja na świecie, ludzie muszą stawić czoła wszystkim problemom związanym z życiem osobistym. Rezultatem jest tendencja do coraz większego poczucia przytłoczenia otaczającą nas rzeczywistością.

Zdrowie emocjonalne może mieć zaś głęboki wpływ na to, jak czuje się i funkcjonuje nasze ciało. Permanentny dyskomfort emocjonalny obniża ogólną jakość życia i może wpływać na proces podejmowania decyzji, sposób reagowania na wydarzenia i interakcję z innymi ludźmi.

Tymczasem pod ręką mamy olejki eteryczne, świetnie działające remedium na wiele tych problemów, a na dodatek są to substancje pochodzące w 100% z natury. Są one głęboko związane ze zdrowiem emocjonalnym i chociaż mogą odgrywać wiele ról we wspieraniu i utrzymywaniu optymalnego samopoczucia, potrafią również pomagać nam w równoważeniu naszej stabilności emocjonalnej.

Olejki eteryczne mogą wspierać i uzdrawiać dobrostan emocjonalny poprzez tworzenie poczucia spokoju i komfortu.

W jaki sposób olejki eteryczne wpływają na emocje?

Olejki eteryczne wpływają na emocje, korzystając z drogi węchowej, czyli komunikują się z nami za pośrednictwem naszego nosa. Zapach dociera do mózgu szybciej za pomocą węchu niż za pomocą wzroku, a nawet dźwięku. Dziś nauka potwierdza to, co już dawno mówi nam nasz nos: zmysł węchu jest niezwykle potężny, o wiele bardziej niż nam się wydaje i ma ogromny wpływ na myśli, nastroje, zachowania i wspomnienia. 

Często zdarza się, że jakiś zapach lub zapachy mogą...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy