Energia domu vs energia pracy

PRZEWODNIK WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU

Tradycyjne feng shui pozwala dopasować miejsce pracy do indywidualnych preferencji w zależności od tego, co chcemy osiągnąć. Jak poprawić energię miejsca pracy, aby dała widoczne efekty wpływające na rozwój kariery i sukces?

W feng shui jest takie określenie jak stanowisko cesarza – jest nim miejsce położone najdalej od wejścia, tzw. pozycja władzy. Oddalając swoje biurko od wejścia, zapewniasz sobie silniejszą pozycję, budując pozycję autorytetu. W starożytnych Chinach cesarz znajdował się w możliwie jak największej odległości od wejścia, a osoby odwiedzające musiały przejść przez armię żołnierzy zapewniającą bezpieczeństwo.

Jak ustawić biurko?

Jeśli pracujesz z domu lub w biurze, zastanów się, czy zapewniłeś sobie dobre stanowisko pracy.

Duży wpływ na sukces i efektywność pracy ma otoczenie oraz właściwe ustawienie biurka. Najlepsze biurko jest proporcjonalne do zajmowanego miejsca w hierarchii i reprezentujące miejsce, w którym chcesz się znaleźć w świecie.

Na co dzień unikaj siedzenia przodem do ściany, bo jest to jak konfrontacja z górą i nie przyniesie to korzyści w budowaniu kariery. Ochrona zza pleców to podstawowy instynkt, zwłaszcza gdy nie widać, kto zbliża się z tyłu. Jeśli chcesz mieć silną pozycję, to nie wystawiaj swoich pleców na działanie zewnętrznych czynników. Chroń je, aby otrzymać wsparcie od współpracowników, w szczególności, jeśli jesteś osobą decyzyjną, jak ...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów.

Przypisy